3M MA250DMMFK
MA250DMMFK picture photo
Mfg. Part Number
MA250DMMFK
Manufacturer
Product Category
Terminals - Adapters
Brief Description
CONN TERM ADPTR DBL MALE-FEMALE
Datasheet Download
MA250DMMFK.pdf
Availability of MA250DMMFK
QUANTITY
MA250DMMFK Order Process
Ship out your order
Specifications of MA250DMMFK
Internal Part NumberEIS-MA250DMMFK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileScotchlok Terminals Training
Featured ProductScotchlok™ Tools and Connectors
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Adapters
SeriesScotchlok™
Convert From (Adapter End)0.25" (6.35mm) 1/4" Quick Connect, Male (2)
Convert To (Adapter End)0.25" (6.35mm) 1/4" Quick Connect, Female
InsulationNon-Insulated
FeaturesSide by Side Male Terminals
Contact MaterialBrass
Contact Finish-
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA250DMMFK
Related LinksMA250, MA250DMMFK Datasheet, 3M Distributor
MA250DMMFK Details Description
Related parts for MA250DMMFK
RECTIFIER BRIDGE 6A 800V KBU datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR 35A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf