Murata Electronics North America MA25101DAN
MA25101DAN picture photo
Mfg. Part Number
MA25101DAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA25101DAN.pdf
Availability of MA25101DAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA25101DAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA25101DAN
Internal Part NumberEIS-MA25101DAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA25101DAN today.
SeriesMA2510
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA25101DAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA251, MA25101DAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA25101DAN Details Description
Related parts for MA25101DAN
VARISTOR 198V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 54POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 100OHM 0.1% 0.0375W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
381 TB SOCKET 45D datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf