Panasonic Electronic Components MA27V0100L
MA27V0100L picture photo
Mfg. Part Number
MA27V0100L
Manufacturer
Product Category
Variable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Brief Description
DIODE VARIABLE CAP 6V SSS-MINI
Datasheet Download
MA27V0100L.pdf
Availability of MA27V0100L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA27V0100L Order Process
Ship out your order
Specifications of MA27V0100L
Internal Part NumberEIS-MA27V0100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyVariable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance @ Vr, F7pF @ 3V, 1MHz
Capacitance Ratio2.2
Capacitance Ratio ConditionC1/C3
Voltage - Peak Reverse (Max)6V
Diode TypeSingle
Q @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Supplier Device PackageSSSMini2-F1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA27V0100L
Related LinksMA27V, MA27V0100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MA27V0100L Details Description
Related parts for MA27V0100L
IC IMAGING DEVICE ELECT 24SOIC datasheet.pdf
IC 2.0A POWER DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTLR MLT CONFG PWM 16SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 10POS W/STR GOLD datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
FEEDBACK CARD FOR SJ300 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
XBEE ZB RANGE EXTENDER JP PLUG datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf