Panasonic Electronic Components MA2S33100L
MA2S33100L picture photo
Mfg. Part Number
MA2S33100L
Manufacturer
Product Category
Variable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Brief Description
DIODE VARICAP 12V 20MA SS-MINI
Datasheet Download
MA2S33100L.pdf
Availability of MA2S33100L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA2S33100L Order Process
Ship out your order
Specifications of MA2S33100L
Internal Part NumberEIS-MA2S33100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyVariable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance @ Vr, F6.5pF @ 10V, 1MHz
Capacitance Ratio2.75
Capacitance Ratio ConditionC2/C10
Voltage - Peak Reverse (Max)12V
Diode TypeSingle
Q @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-80
Supplier Device PackageSSMini2-F2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA2S33100L
Related LinksMA2S3, MA2S33100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MA2S33100L Details Description
Related parts for MA2S33100L
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PB PROTRUDING RING WHITE datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf