AVX Corporation MA301A332JAA
MA301A332JAA picture photo
Mfg. Part Number
MA301A332JAA
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA301A332JAA.pdf
Availability of MA301A332JAA
QUANTITY
MA301A332JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MA301A332JAA
Internal Part NumberEIS-MA301A332JAA
Standard Package3,000
SeriesCeralam® MA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA301A332JAA
Related LinksMA301A, MA301A332JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA301A332JAA Details Description
Related parts for MA301A332JAA
IC REG LDO 1.5V 1A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 280MA 4.4 OHM datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 256MB datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 32POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf