Bourns Inc. MA3216-201M4
MA3216-201M4 picture photo
Mfg. Part Number
MA3216-201M4
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
BEAD FERRITE ARRAY 200 OHM 3216
Datasheet Download
MA3216-201M4.pdf
Availability of MA3216-201M4
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA3216-201M4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA3216-201M4
Internal Part NumberEIS-MA3216-201M4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMA3216 Series Material Declaration
PCN Obsolescence/ EOLModel MA Series May/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMA
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency200 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA3216-201M4
Related LinksMA3216, MA3216-201M4 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MA3216-201M4 Details Description
Related parts for MA3216-201M4
IC REG BCK BST INV 5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 2.7V SC-82AB datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .05 OHM 5W 1% datasheet.pdf
TPS2061EVM-290 datasheet.pdf
04P UMNL CAP HSG W/LEAD-IN RMP datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CABLE TIE/EDGE CLIP 50LB 200MM datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 20ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf