Panasonic Electronic Components MA3Z79300L
MA3Z79300L picture photo
Mfg. Part Number
MA3Z79300L
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SMINI3
Datasheet Download
MA3Z79300L.pdf
Availability of MA3Z79300L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA3Z79300L Order Process
Ship out your order
Specifications of MA3Z79300L
Internal Part NumberEIS-MA3Z79300L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Series Connection
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If550mV @ 100mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)2ns
Current - Reverse Leakage @ Vr15µA @ 30V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-85
Supplier Device PackageSMini3-F1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA3Z79300L
Related LinksMA3Z7, MA3Z79300L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MA3Z79300L Details Description
Related parts for MA3Z79300L
CONN 40POS 2MM IDC SOCKET 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.9A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 29UH 5A 15 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 25V X8R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf