Murata Electronics North America MA57101JAN
MA57101JAN picture photo
Mfg. Part Number
MA57101JAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA57101JAN.pdf
Availability of MA57101JAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA57101JAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA57101JAN
Internal Part NumberEIS-MA57101JAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA57101JAN today.
SeriesMA5710
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA57101JAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA571, MA57101JAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA57101JAN Details Description
Related parts for MA57101JAN
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
HAND TOOL datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
LED WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf