Murata Electronics North America MA61101MBN
MA61101MBN picture photo
Mfg. Part Number
MA61101MBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA61101MBN.pdf
Availability of MA61101MBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA61101MBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA61101MBN
Internal Part NumberEIS-MA61101MBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA61101MBN today.
SeriesMA6110
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA61101MBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA611, MA61101MBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA61101MBN Details Description
Related parts for MA61101MBN
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12.6VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 58POS datasheet.pdf
PANEL MOUNT INDICATOR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf