Murata Electronics North America MA66101FAN
MA66101FAN picture photo
Mfg. Part Number
MA66101FAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA66101FAN.pdf
Availability of MA66101FAN
QUANTITY
MA66101FAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA66101FAN
Internal Part NumberEIS-MA66101FAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA66101FAN today.
SeriesMA6610
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA66101FAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA661, MA66101FAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA66101FAN Details Description
Related parts for MA66101FAN
DIODE ZENER 39V 200MW SOD523 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 125MA 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 23.1A 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-245-4-0430 00150M SFTY EDGE datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 2008 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf