Murata Electronics North America MA69101MBN
MA69101MBN picture photo
Mfg. Part Number
MA69101MBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA69101MBN.pdf
Availability of MA69101MBN
QUANTITY
MA69101MBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA69101MBN
Internal Part NumberEIS-MA69101MBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA69101MBN today.
SeriesMA6910
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA69101MBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA691, MA69101MBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA69101MBN Details Description
Related parts for MA69101MBN
IC TXRX RS485/422 3.3V LP 8-S datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 LP HS 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 333MA 2.65 OHM datasheet.pdf