Seiko Instruments S-1200B23-M5T1G
S-1200B23-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1200B23-M5T1G
Brief Description
IC REG LDO 2.3V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-1200B23-M5T1G.pdf
Availability of S-1200B23-M5T1G
QUANTITY
S-1200B23-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1200B23-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1200B23-M5T1G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.24V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1200B23-M5T1G
Related LinksS-1200B, S-1200B23-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1200B23-M5T1G Details Description
Related parts for S-1200B23-M5T1G
IND DELAY LINE 500PS 1 OHM TH datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSEM 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CBL RIBN 18COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
UMY10-1818 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
T3008, 2N/C+1N/O, FLEX 2 ACTUATO datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 88MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
VARISTOR 504V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
HAN PUSHPULL POWER L-BASE PANEL datasheet.pdf
MICRO 31C S 30" YEL JACKS datasheet.pdf