Murata Electronics North America MA79101ZBN
MA79101ZBN picture photo
Mfg. Part Number
MA79101ZBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA79101ZBN.pdf
Availability of MA79101ZBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA79101ZBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA79101ZBN
Internal Part NumberEIS-MA79101ZBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA79101ZBN today.
SeriesMA7910
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA79101ZBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA791, MA79101ZBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA79101ZBN Details Description
Related parts for MA79101ZBN
IC BUS TRANSCVR 2B N-INV US8 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 740MA 340 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
FLANGED SPADE KRIMPTITE datasheet.pdf
3M 4905 VHB 3/4" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 20 CKT 15 SG datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 20POS datasheet.pdf