Murata Electronics North America MA79101ZBN
MA79101ZBN picture photo
Mfg. Part Number
MA79101ZBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA79101ZBN.pdf
Availability of MA79101ZBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA79101ZBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA79101ZBN
Internal Part NumberEIS-MA79101ZBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA79101ZBN today.
SeriesMA7910
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA79101ZBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA791, MA79101ZBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA79101ZBN Details Description
Related parts for MA79101ZBN
CONN RECEPT 60POS .050X.100" IDC datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 2.5MM SMD .5MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 3.5A (Switch) 36-QFN (5x6) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf