M/A-Com Technology Solutions MAAP-015030-DIEEV2
MAAP-015030-DIEEV2 picture photo
Mfg. Part Number
MAAP-015030-DIEEV2
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD FOR MAAP-015030-DIE
Datasheet Download
MAAP-015030-DIEEV2.pdf
Availability of MAAP-015030-DIEEV2
QUANTITY
MAAP-015030-DIEEV2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAAP-015030-DIEEV2
Internal Part NumberEIS-MAAP-015030-DIEEV2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductMAAP-015030 GaAs MMIC Power Amplifier
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeAmplifier
Frequency8.5GHz ~ 11.75GHz
For Use With/Related ProductsMAAP-015030
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAAP-015030-DIEEV2
Related LinksMAAP-0150, MAAP-015030-DIEEV2 Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MAAP-015030-DIEEV2 Details Description
Related parts for MAAP-015030-DIEEV2
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 8POS datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN CABLE STANDARD L-SHAPED 5M datasheet.pdf
RES SMD 1.33 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 120MA 26 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER ORANGE datasheet.pdf
SR BTS 8MM VERT 10 ASY 30AMP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf