M/A-Com Technology Solutions MAGX-001214-650L00
MAGX-001214-650L00 picture photo
Mfg. Part Number
MAGX-001214-650L00
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANSISTOR GAN 650W 1.2-1.4GHZ
Datasheet Download
MAGX-001214-650L00.pdf
Availability of MAGX-001214-650L00
QUANTITY
MAGX-001214-650L00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAGX-001214-650L00
Internal Part NumberEIS-MAGX-001214-650L00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Power GaN L-Band Radar Transistor
Standard Package5
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeHEMT
Frequency1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain19.5dB
Voltage - Test50V
Current Rating27A
Noise Figure-
Current - Test500mA
Power - Output500W
Voltage - Rated65V
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAGX-001214-650L00
Related LinksMAGX-0012, MAGX-001214-650L00 Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MAGX-001214-650L00 Details Description
Related parts for MAGX-001214-650L00
TACK CLIP datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 8BIT 32TQFP datasheet.pdf
CONN HEADR 74POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
VARISTOR 423V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf