M/A-Com Technology Solutions MAGX-A11090-600L00
MAGX-A11090-600L00 picture photo
Mfg. Part Number
MAGX-A11090-600L00
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD FOR MAGX-001090-600L0
Datasheet Download
MAGX-A11090-600L00.pdf
Availability of MAGX-A11090-600L00
QUANTITY
MAGX-A11090-600L00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAGX-A11090-600L00
Internal Part NumberEIS-MAGX-A11090-600L00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransistor
Frequency1.03GHz ~ 1.09GHz
For Use With/Related ProductsMAGX-001090-600L00, MAGX-001090-600L0S
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAGX-A11090-600L00
Related LinksMAGX-A110, MAGX-A11090-600L00 Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MAGX-A11090-600L00 Details Description
Related parts for MAGX-A11090-600L00
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 5V datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1UH SMD datasheet.pdf
THYRISTOR INV 410A 400V TO-200AC datasheet.pdf