Vishay/BCcomponents MAL202145682E3
MAL202145682E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL202145682E3
Brief Description
6800UF 16V 18X38MM 85C 8000H
Datasheet Download
MAL202145682E3.pdf
Availability of MAL202145682E3
QUANTITY
MAL202145682E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL202145682E3
Internal Part NumberEIS-MAL202145682E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL202145682E3
Related LinksMAL2021, MAL202145682E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL202145682E3 Details Description
Related parts for MAL202145682E3
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 400V 16A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 620 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf