Vishay/BCcomponents MAL203635331E3
MAL203635331E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL203635331E3
Brief Description
330UF 16V 8,2X11MM 85C 3000H
Datasheet Download
MAL203635331E3.pdf
Availability of MAL203635331E3
QUANTITY
MAL203635331E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL203635331E3
Internal Part NumberEIS-MAL203635331E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL203635331E3
Related LinksMAL2036, MAL203635331E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL203635331E3 Details Description
Related parts for MAL203635331E3
CONN RECEPT 12POS MTA-156 20AWG datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 8COND WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 1200V FO-T-A datasheet.pdf
THYRISTOR 65V 400A SMB datasheet.pdf
3 POS.070 MULTILOCK MALE CONN. datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2225 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 5W T18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 66POS .050 THRUHL datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf