Vishay/BCcomponents MAL204853103E3
MAL204853103E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL204853103E3
Brief Description
10000UF 6,3V 16X35MM 105C 4000H
Datasheet Download
MAL204853103E3.pdf
Availability of MAL204853103E3
QUANTITY
MAL204853103E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL204853103E3
Internal Part NumberEIS-MAL204853103E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL204853103E3
Related LinksMAL2048, MAL204853103E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL204853103E3 Details Description
Related parts for MAL204853103E3
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 25V 0402 datasheet.pdf
Crystal 22.5792MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf