Vishay/BCcomponents MAL205856222E3
MAL205856222E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL205856222E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2200UF 25V 22X25MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL205856222E3.pdf
Availability of MAL205856222E3
QUANTITY
MAL205856222E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL205856222E3
Internal Part NumberEIS-MAL205856222E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL205856222E3
Related LinksMAL2058, MAL205856222E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL205856222E3 Details Description
Related parts for MAL205856222E3
FAN AXIAL 80X25MM CR0824HB-A70GL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE STRIP 175A 48VDC BOLT MOUNT datasheet.pdf
DIN RAIL BRCKT KIT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 10' WH datasheet.pdf
EXT TOOL ARINC #8 TRIAX datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 275VAC datasheet.pdf