Vishay/BCcomponents MAL209346181E3
MAL209346181E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL209346181E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
180UF 400V 25X30MM 85C 2000H
Datasheet Download
MAL209346181E3.pdf
Availability of MAL209346181E3
QUANTITY
MAL209346181E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL209346181E3
Internal Part NumberEIS-MAL209346181E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL209346181E3
Related LinksMAL2093, MAL209346181E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL209346181E3 Details Description
Related parts for MAL209346181E3
2.0MFD CAP RA2000/44-205S datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK LAT 2X90 SQUARE datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 10.6V 8SOIC datasheet.pdf
WHITE LOW ANGLE RING datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 10-32 ALUMINUM 1" datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf