Vishay/BCcomponents MAL210187224E3
MAL210187224E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL210187224E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
220000UF 40V 76X146MM 85C 15000H
Datasheet Download
MAL210187224E3.pdf
Availability of MAL210187224E3
QUANTITY
MAL210187224E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL210187224E3
Internal Part NumberEIS-MAL210187224E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL210187224E3
Related LinksMAL2101, MAL210187224E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL210187224E3 Details Description
Related parts for MAL210187224E3
RES 9.1 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SHEET PLYMR RESIN 50.8MM SQ 5/PK datasheet.pdf
CAP FILM 220UF 10% 600VDC SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 3.4A 25.2 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SAW FILTER GPS UNBAL 1410 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf