Vishay/BCcomponents MAL210253222E3
MAL210253222E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL210253222E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2200UF 250V 50X80MM 85C 10000H
Datasheet Download
MAL210253222E3.pdf
Availability of MAL210253222E3
QUANTITY
MAL210253222E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL210253222E3
Internal Part NumberEIS-MAL210253222E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL210253222E3
Related LinksMAL2102, MAL210253222E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL210253222E3 Details Description
Related parts for MAL210253222E3
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC SENSOR 2CH QTOUCH 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf