Vishay/BCcomponents MAL211828151E3
MAL211828151E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211828151E3
Brief Description
150UF 63V 12,5X30MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211828151E3.pdf
Availability of MAL211828151E3
QUANTITY
MAL211828151E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211828151E3
Internal Part NumberEIS-MAL211828151E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package400
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211828151E3
Related LinksMAL2118, MAL211828151E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211828151E3 Details Description
Related parts for MAL211828151E3
POWER STRIP 15A 12OUT 19"RACKMNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf