Vishay/BCcomponents MAL211915222E3
MAL211915222E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211915222E3
Brief Description
2200UF 16V 18X38MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211915222E3.pdf
Availability of MAL211915222E3
QUANTITY
MAL211915222E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211915222E3
Internal Part NumberEIS-MAL211915222E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package125
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211915222E3
Related LinksMAL2119, MAL211915222E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211915222E3 Details Description
Related parts for MAL211915222E3
CONN HEADER 50POS .100 R/A 15AU datasheet.pdf
IC MODULE BLUETOOTH CERTIFIED datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.0 FLOATING REC HSG ASSY 6CKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
ROD COUPLING datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
MSTBT 2 5/ 5-STF-5 08 7038AUBD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf