Vishay/BCcomponents MAL212385101
MAL212385101 picture photo
Mfg. Part Number
MAL212385101
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
100UF 16V 9,4X23,3MM 125C 20000H
Datasheet Download
MAL212385101.pdf
Availability of MAL212385101
QUANTITY
MAL212385101 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL212385101
Internal Part NumberEIS-MAL212385101
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL212385101
Related LinksMAL212, MAL212385101 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL212385101 Details Description
Related parts for MAL212385101
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
CONN RECPT PIN.015-.025"DIA 170" datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .084-.102" .138" datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 6.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC datasheet.pdf
SCREW,SOC HD,SHLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf