Vishay/BCcomponents MAL213631121E3
MAL213631121E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213631121E3
Brief Description
120UF 50V 10X16MM 105C 6000H
Datasheet Download
MAL213631121E3.pdf
Availability of MAL213631121E3
QUANTITY
MAL213631121E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213631121E3
Internal Part NumberEIS-MAL213631121E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213631121E3
Related LinksMAL2136, MAL213631121E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213631121E3 Details Description
Related parts for MAL213631121E3
KEYPAD 12 KEY BLK REAR PNL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 300MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 5V CIRC 24MM CHASSIS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1200V 5A TO220-2 datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH SMART LOWSIDE TO263-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 5.4K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf