Vishay/BCcomponents MAL213639331E3
MAL213639331E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213639331E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
330UF 100V 16X31MM 105C 10000H
Datasheet Download
MAL213639331E3.pdf
Availability of MAL213639331E3
QUANTITY
MAL213639331E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213639331E3
Internal Part NumberEIS-MAL213639331E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213639331E3
Related LinksMAL2136, MAL213639331E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213639331E3 Details Description
Related parts for MAL213639331E3
RES SMD 680 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 5V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 210POS .050" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
381 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf