Vishay/BCcomponents MAL213650152E3
MAL213650152E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213650152E3
Brief Description
1500UF 35V 16X25MM 105C 10000H
Datasheet Download
MAL213650152E3.pdf
Availability of MAL213650152E3
QUANTITY
MAL213650152E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213650152E3
Internal Part NumberEIS-MAL213650152E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213650152E3
Related LinksMAL2136, MAL213650152E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213650152E3 Details Description
Related parts for MAL213650152E3
LED YELLOW T1 DUAL RIGHT ANG PCB datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 166 50/CD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 6A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
MINIFIT JR RA DR/PEGS GLOW WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
F3SJ-A1170P55 datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf