Vishay/BCcomponents MAL213668391E3
MAL213668391E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213668391E3
Brief Description
390UF 63V 12,5X31MM 105C 8000H
Datasheet Download
MAL213668391E3.pdf
Availability of MAL213668391E3
QUANTITY
MAL213668391E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213668391E3
Internal Part NumberEIS-MAL213668391E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213668391E3
Related LinksMAL2136, MAL213668391E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213668391E3 Details Description
Related parts for MAL213668391E3
TAG MKR BRASS CIRCLE 2.13" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 400V SCREW datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
MARKING TAGS DIN RAIL 16MM datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.27 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf