Vishay/BCcomponents MAL213834221E3
MAL213834221E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213834221E3
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V AXIAL
Datasheet Download
MAL213834221E3.pdf
Availability of MAL213834221E3
QUANTITY
MAL213834221E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213834221E3
Internal Part NumberEIS-MAL213834221E3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesAML138
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.4 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current190mA
Impedance910 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Height - Seated (Max)-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213834221E3
Related LinksMAL2138, MAL213834221E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213834221E3 Details Description
Related parts for MAL213834221E3
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 20PS FREE HANG datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 10OUT 15' datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 265MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
TINEL LOCK RING ADAPT datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf