Vishay/BCcomponents MAL213848471E3
MAL213848471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213848471E3
Brief Description
470UF 63V 15X30MM 105C 10000H
Datasheet Download
MAL213848471E3.pdf
Availability of MAL213848471E3
QUANTITY
MAL213848471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213848471E3
Internal Part NumberEIS-MAL213848471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213848471E3
Related LinksMAL2138, MAL213848471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213848471E3 Details Description
Related parts for MAL213848471E3
RES SMD 54.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
RES 298K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf