Vishay/BCcomponents MAL214031471E3
MAL214031471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL214031471E3
Brief Description
470UF 50V 16X20MM 125C 3000H
Datasheet Download
MAL214031471E3.pdf
Availability of MAL214031471E3
QUANTITY
MAL214031471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL214031471E3
Internal Part NumberEIS-MAL214031471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL214031471E3
Related LinksMAL2140, MAL214031471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL214031471E3 Details Description
Related parts for MAL214031471E3
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.34A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG NAT SHLD 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 120W datasheet.pdf