Vishay/BCcomponents MAL214658331E3
MAL214658331E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL214658331E3
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
MAL214658331E3.pdf
Availability of MAL214658331E3
QUANTITY
MAL214658331E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL214658331E3
Internal Part NumberEIS-MAL214658331E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification146 RTI Series Color Change 22/sept/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Series146 RTI
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current1.3A
Impedance76 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL214658331E3
Related LinksMAL2146, MAL214658331E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL214658331E3 Details Description
Related parts for MAL214658331E3
CONN HEADER 100POS R/A 4R SHORT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 18A TO263AB datasheet.pdf
CAP CER 100PF 6.3KV SL RADIAL datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
PH.MODULE 56KHZ S.VIEW datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 20QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 580MA 150 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R NONSTND datasheet.pdf