Vishay/BCcomponents MAL214668471E3
MAL214668471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL214668471E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
470UF 63V 18X20MM 125C 4000H
Datasheet Download
MAL214668471E3.pdf
Availability of MAL214668471E3
QUANTITY
MAL214668471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL214668471E3
Internal Part NumberEIS-MAL214668471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL214668471E3
Related LinksMAL2146, MAL214668471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL214668471E3 Details Description
Related parts for MAL214668471E3
CONN HEADER 15POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PHENOLIC 3/4" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf