Vishay/BCcomponents MAL214830471E3
MAL214830471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL214830471E3
Brief Description
470UF 35V 10X16MM 105C 2000H
Datasheet Download
MAL214830471E3.pdf
Availability of MAL214830471E3
QUANTITY
MAL214830471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL214830471E3
Internal Part NumberEIS-MAL214830471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL214830471E3
Related LinksMAL2148, MAL214830471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL214830471E3 Details Description
Related parts for MAL214830471E3
48-PIN TEST CLIP GOLD DIP .60" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT RA datasheet.pdf