Vishay/BCcomponents MAL215627472E3
MAL215627472E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215627472E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4700UF 40V 25X30MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215627472E3.pdf
Availability of MAL215627472E3
QUANTITY
MAL215627472E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215627472E3
Internal Part NumberEIS-MAL215627472E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215627472E3
Related LinksMAL2156, MAL215627472E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215627472E3 Details Description
Related parts for MAL215627472E3
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 200V 175A SP4 datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 20POS datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 30 AWG 1000 FT BR datasheet.pdf