Vishay/BCcomponents MAL215668392E3
MAL215668392E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215668392E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3900UF 63V 25X40MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215668392E3.pdf
Availability of MAL215668392E3
QUANTITY
MAL215668392E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215668392E3
Internal Part NumberEIS-MAL215668392E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215668392E3
Related LinksMAL2156, MAL215668392E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215668392E3 Details Description
Related parts for MAL215668392E3
HOOK-UP STRND 30AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C datasheet.pdf
07P SL156 HSG W/THRU BD LATCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.5A 0.15 MOHM datasheet.pdf