Vishay/BCcomponents MAL215746561E3
MAL215746561E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215746561E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
560UF 400V 35X45MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215746561E3.pdf
Availability of MAL215746561E3
QUANTITY
MAL215746561E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215746561E3
Internal Part NumberEIS-MAL215746561E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215746561E3
Related LinksMAL2157, MAL215746561E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215746561E3 Details Description
Related parts for MAL215746561E3
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 489BGA datasheet.pdf
KIT DEV EZ-USB FX3 USB3.0 datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LINE DRIVER QUAD CMOS 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL LOW 7PPM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-6V 60W datasheet.pdf