Vishay/BCcomponents MAL215752102E3
MAL215752102E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215752102E3
Brief Description
1000UF 200V 30X40MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215752102E3.pdf
Availability of MAL215752102E3
QUANTITY
MAL215752102E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215752102E3
Internal Part NumberEIS-MAL215752102E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215752102E3
Related LinksMAL2157, MAL215752102E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215752102E3 Details Description
Related parts for MAL215752102E3
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE BANTAM PLUGS 36" NICKEL datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 780MA 194 MOHM datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf