Vishay/BCcomponents MAL215832272E3
MAL215832272E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215832272E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2700UF 80V 30X35MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL215832272E3.pdf
Availability of MAL215832272E3
QUANTITY
MAL215832272E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215832272E3
Internal Part NumberEIS-MAL215832272E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215832272E3
Related LinksMAL2158, MAL215832272E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215832272E3 Details Description
Related parts for MAL215832272E3
LOW PASS FILTER 2150MHZ 0805 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 16POS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V JB 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 8.9A 6UDFN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf