Vishay/BCcomponents MAL215886183E3
MAL215886183E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215886183E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
18000UF 25V 35X35MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL215886183E3.pdf
Availability of MAL215886183E3
QUANTITY
MAL215886183E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215886183E3
Internal Part NumberEIS-MAL215886183E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215886183E3
Related LinksMAL2158, MAL215886183E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215886183E3 Details Description
Related parts for MAL215886183E3
IC AMP AUDIO PWR 3W MONO AB 8LLP datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 7POS VERT TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 234 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 182MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 160VDC AXIAL datasheet.pdf