Vishay/BCcomponents MAL215956221E3
MAL215956221E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215956221E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
220UF 400V 30X35MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL215956221E3.pdf
Availability of MAL215956221E3
QUANTITY
MAL215956221E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215956221E3
Internal Part NumberEIS-MAL215956221E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215956221E3
Related LinksMAL2159, MAL215956221E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215956221E3 Details Description
Related parts for MAL215956221E3
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC AUDIO/VIDEO SWITCH 10UMAX datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 25 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 39POS PIN datasheet.pdf