Vishay/BCcomponents MAL216358102E3
MAL216358102E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL216358102E3
Brief Description
1000UF 385V 40X100MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL216358102E3.pdf
Availability of MAL216358102E3
QUANTITY
MAL216358102E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL216358102E3
Internal Part NumberEIS-MAL216358102E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL216358102E3
Related LinksMAL2163, MAL216358102E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL216358102E3 Details Description
Related parts for MAL216358102E3
RES SMD 51K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
SWITCH KNOB FLUTED 1.30" W/SKIRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 3PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf