Maxim Integrated MAX16058ATA26+T
MAX16058ATA26+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX16058ATA26+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR OD 2.6V 8-TDFN
Datasheet Download
MAX16058ATA26+T.pdf
Availability of MAX16058ATA26+T
QUANTITY
MAX16058ATA26+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX16058ATA26+T
Internal Part NumberEIS-MAX16058ATA26+T
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.625V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-TDFN-EP (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX16058ATA26+T
Related LinksMAX1605, MAX16058ATA26+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX16058ATA26+T Details Description
Related parts for MAX16058ATA26+T
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TAPE SPLICING 3/4" X 36YD datasheet.pdf
ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10'CORD datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
ATTENUATOR 5DB datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE PIN datasheet.pdf