Maxim Integrated MAX4127ESD
MAX4127ESD picture photo
Mfg. Part Number
MAX4127ESD
Brief Description
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 14SOIC
Datasheet Download
MAX4127ESD.pdf
Availability of MAX4127ESD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX4127ESD Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX4127ESD
Internal Part NumberEIS-MAX4127ESD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Series-
PackagingTube
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits2
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate2 V/µs
Gain Bandwidth Product5MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias50nA
Voltage - Input Offset250µV
Current - Supply725µA
Current - Output / Channel50mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.7 V ~ 6.5 V, ±1.35 V ~ 3.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX4127ESD
Related LinksMAX41, MAX4127ESD Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX4127ESD Details Description
Related parts for MAX4127ESD
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 1/2" datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 160V/150V SOT363 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.5A 14V datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HARAX M20/WANDDF./9005/4-POL/HLA datasheet.pdf
CONN MALE M12 5POS STRT PCB datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf