Maxim Integrated MAX6307UK28D4-T
MAX6307UK28D4-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK28D4-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PROGRAM 2.800V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK28D4-T.pdf
Availability of MAX6307UK28D4-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6307UK28D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK28D4-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK28D4-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold2.8V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK28D4-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK28D4-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK28D4-T Details Description
Related parts for MAX6307UK28D4-T
STATIC CHECKER W/GND CORD-CASE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
SW STICK ACTUATOR SNAP SPDT 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
SWITCH KNOB KNURL 0.98" BLACK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.8V 10A SMD datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
BOX ALUM CLEAR 6.5"L X 4.13"W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT SKT datasheet.pdf