Maxim Integrated MAX6307UK28D4-T
MAX6307UK28D4-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK28D4-T
Brief Description
IC PROGRAM 2.800V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK28D4-T.pdf
Availability of MAX6307UK28D4-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6307UK28D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK28D4-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK28D4-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
ResetActive Low
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold2.8V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK28D4-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK28D4-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK28D4-T Details Description
Related parts for MAX6307UK28D4-T
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
LMZF 5/12/135 3.5 GR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf