Maxim Integrated MAX6307UK29D2-T
MAX6307UK29D2-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK29D2-T
Brief Description
IC PROGRAM 2.930V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK29D2-T.pdf
Availability of MAX6307UK29D2-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6307UK29D2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK29D2-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK29D2-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
ResetActive Low
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold2.93V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK29D2-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK29D2-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK29D2-T Details Description
Related parts for MAX6307UK29D2-T
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 12AWG 50' BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf